Satın almış olduğumuz, uydu alıcı, bilgisayar için kullanılan uydu kartları, anten, LNB (Dikey iletişim ve Elektronik olarak INVERTO LNB’ leri tercih ediyoruz), DiSEqC gibi malzemeler ne kadar önemli ise, anten sisteminizden uydu alıcılarınıza varıncaya kadar kayıplara uğramadan ulaşmasında kablonun kalitesi çok büyük önem taşır.

Kablonun ortasındaki telin bakırının saflık derecesinin yüksekliği, yumuşaklığı ve kalınlığı, kablonun zaman içinde çevre şartlarından etkilenip kırılgan olmamasını sağlar bunun dışında kablonun plasik malzemesinin saflığı da çok önemlidir, eğer satın almış olduğunuz kablo hurda plasikten yapılmış ise içinde büyük miktarda metal yapı bulunur bu ise yayının kayıpsız biçimde iletilmesinde en büyük engeldir. Ayrıca dış plastik folyo ve örgü telciklerle çevrili olup kablonun plastik bölümünde yolculuk eden yayının dışarıya kaçması ve kabloyu terk etmesi engellenir.

Uydu alıcının kablosu hem 500 mA civarı DC besleme akımı hem de sinyal taşır. Besleme LNB için. O da bir elektronik cihaz ve çalışması için elektriğe ihtiyaç duyar. Yani kablo yukarıya elektrik iletir,uydu alıcısına da sinyal taşır. Kablonun en içinde bakır iletken vardır ve yalıtılmış bir ortamdadır. Bunun dışında örgü bakır tel, bu teli de alüminyum folyo sarar. Bu ikisi Faraday kafesi etkisi yaparak içteki sinyal kaybını en aza indirger. En içteki bakır tel ne kadar kalın ve saf olursa sinyal o ölçüde kaliteli iletilir.

 

Uydu kablosu satışı Karapürçek Beşikkkaya BAşak Hüseyingazi En Uygun Fİyata

Esgom Teknoloji

whatsapp : 0312 375 59 60

KArapürçek Mah 397 Cadde No:68/A Altındağ/Ankara


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir