Elektrikli otomobillerin, üreticiler için bir üstünlük yarışına dönüşmesi ile birlikte yıllardır sektörün içerisinde olan otomobil üreticileri, Tesla’yı tahtından indirmekiçin yeni modeller üzerinde çalışıyor. Bu modellerden birisi de, Volvo Polestar 2.

 

Şu günlerde Goodwood Hız Festivali’nde boy gösteren Polestar 1 modeli gelecek yıl satışa sunulacak. Şirketin ana hedefi ise 2019 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtacağı, devam modeli Polestar 2 ile Tesla Model 3’e büyük bir rakip olmak.

Volvo Polestar 2 geliyor!

Polestar 1 hibrit yapıda olmasına rağmen, Polestar 2 ve sonrasında tanıtılacak modeller tamamen elektrikli olacak. Model 3 ile benzer şekilde 500 KM menzilesahip olması planlanan araç, Volvo’nun (CMA) platformu üzerine inşa edilecek.

Polestar 2’nin, Polestar 1’e kıyasla farkını ortaya koyacağı bir diğer alan tasarım olacak. Goodwood Hız Festivali’nde konuşan şirket yöneticisi Jonathan Goodman, Polestar 1’in, Volvo modellerine benzer tasarıma sahip olduğunu kabul ediyor.

Ancak, Polestar’ın özgün tasarım için çalışmalara başladığını belirten Goodman, böylece Polestar 2’nin oldukça farklı bir tasarıma sahip olacağının sinyalini verdi.

Maksimum hızı 230 km olması beklenilen ve 0 – 100 km hıza 4.5 saniyedeçıkacak olan Polestar 2, 2019’da tanıtıldıktan sonra bir yıl sonra yani 2020’de satışa sunulacak. Bunun yanı sıra Polestar 3 için çalışmalar devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir