WhatsApp sosyal bilimler ve yanlış bilgiler ile mücadele etmek amacıyla önemli bir hamle gerçekleştireceklerini açıkladı. Yanlış bilgilendirme ile ilgili konuları araştırmak isteyenler için WhatsApp ödül paketinin teşvik sağlaması hedefleniyor.

 

anlış bilgilerle mücadele için WhatsApp ödül verecek!

WhatsApp Araştırma Ödülleri için sosyal bilim ve disiplinle ilgili gelecek her türlü araştırma teklifini memnuniyetle karşılayacaklarının altı çiziliyor. Bu bağımsız araştırma teklifleri için sağlanacak fonlamaların WhatsApp, Facebookve daha geniş bilimsel ve politik topluklar ile paylaşılmak üzere tasarlandığına da dikkat çekiliyor. Ayrıca şirket, sınırlandırılmamış parasal ödüller ile araştırmacılara mevcut araştırma portföylerini genişletme olanağı sağlandığı ifade ediyor.

WhatsApp ödül

Platform, çevrimiçi etkileşimi ve bilgi teknolojilerini kullanan yerleşik deneyime sahip bireylerin yanı sıra mevcut araştırmalarını bu alanlara genişletmek isteyenlerin başvurularını da kabul edecek. Ödül için başvuranlara hiçbir WhatsApp verisinin sağlanmayacağına ve elde edilen araştırma verilerinin araştırmacıya ait olacağına da açıklık getiriliyor.

Bu ödül programı ile şirketin araştırma teklifi başına şirket 50 bin dolara varan ödüller vereceğini belirtelim. Tabii ki her teklif de onay alamayacak. Tüm başvurular, WhatsApp araştırma ekibi tarafından incelenecek ve şirket dışından uzmanların da görüşlerine başcurulacak.

Başvurular 12 Ağustos tarihine kadar sürecekken, araştırmacılarla 15 Eylültarihinden itibaren e-posta yoluyla yapmaları gerekenler hakkında iletişime geçilecek. Bakalım WhatsApp’ın bu araştırma çabaları, platformda gezen yanlış bilgilendirmeler için bir çözüm sağlayabilecek mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir