Elon Musk liderliğindeki Tesla Motors, büyük ümit bağladığı Tesla Model 3 için planladığı üretim hedeflerini tutturmuş durumda. Musk, bu başarıyı Twitterüzerinden tüm dünya ile paylaşırken Ford CEO’su Steven Armstrong ise resmen bu paylaşım ile dalga geçti.

Ford CEO’su Steven Armstrong Tesla Motors’a fena gönderme yaptı!

Elon Musk, attığı tweet ile Tesla Motors tarafından7 günde 7000 bin araçüretildiğini duyurdu. Hatta ünlü girişimci, ekip arkadaşlarına da kalp emoji’leri ile teşekkürlerini sunmayı ihmal etmedi. Bunu görenFord Avrupa CEO’su Steven Armstrong ise rakibini adeta tam 12’den vurdu.

Steven Armstrong

@StevenArmstrong

7000 cars, circa 4 hours. ❤️Ford Team❤️

Elon Musk

@elonmusk

7000 cars, 7 days
♥️ Tesla Team ♥️

Armstrong,4 saatte 7000 araçüretenFordekibine yine Twitter üzerinden teşekkürlerini sundu. Bu eğlenceli rekabet tabii ki İnternet alemini ciddi anlamda güldürmeyi başardı. Öte yandan, Tesla’nın başarısını savunan bir kitlenin olduğu da gözlerden kaçmadı.

5000 adet Tesla Model 3 üretme hedefi belirleyen şirket bu hedefi gerçekleştirmenin yanı sıra, ekstra 2000 adet Model X ve Model S de üreterek kötü gidişatla ilgili gelen eleştirilere adeta cevap vermeyi başardı. Şirketin şimdi de Model Y üretim çalışmalarına hız kazandırması bekleniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir