Artık internette yayınlanan videolar, güncel dizi ve filmleri bilgisayar ekranından izlemek zorunda değilsiniz. Piyasada satılan neredeyse tüm LED TV modelleri bilgisayara bağlanabilmektedir. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta uygun kabloların ne olduğunu belirlemek ve eğer satın aldığınız LED TV’nin ambalajından bu kablolar çıkmadıysa (bazen pakete dahil olmayabiliyor) bir elektronik mağazasından bu kabloları edinmektir.

Bilgisayarı Televizyona Bağlamak İçin

1. Önce TV kitapçığından size gereken kablonun ne olduğunu öğrenin. Bir önceki kuşak televizyonların çoğunda S Video girişi vardı ve bilgisayardan kolayca bulunabilecek bir S Video kablosuyla direk televizyona bağlantı yapılabiliyordu. LED TV’lerde ise görüntü ve sesi alabilmek için genellikle HDMI girişi bulunuyor. Televizyon üstünde HDMI ya da DVI olarak etiketlenmiş olabilir.

2. Bilgisayardan çıkış için DVI çıkışını kullanacaksınız.

3. LED TV ile bilgisayar arasında görüntü ve ses bağlantısı sağlayacak HDMI kabloları standart olarak 2 metredir. Bilgisayarınızı yerleştirirken buna göre TV’ye yakın bir yer bulmalısınız.

4. TV-bilgisayar bağlantısını sağladıktan sonra kumanda ile A/V kanalına gelmelisiniz. PC’nizi DVD oynatıcı olarak düşünebilir ve DVD seyrederken geldiğiniz kanala geldiğinizde bilgisayar ekranını televizyonda görebilirsiniz.

Onlarca farklı markanın yüzlerce farklı bilgisayar modeli olduğu için yukarda saydığımız adımlar, kullanılması gereken kablolar satın aldığınız televizyona göre farklılıklargösterebilir. Bu yüzden PC çıkışı ve TV girişi arasında kullanılması gereken kabloyu net bir şekilde belirlemeden satın almayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir