Facebook hesabını kalıcı olarak silmek yani kapatmak isteyenler veya dondurmak isteyenler doğru adreste. Facebook hesap silme işlemi artık kullanıcıların hizmetinde. Daha önceleri sadece hesabınızı dondurmak mümkündü. Peki Facebook hesabı kapatma ve dondurma nasıl yapılır?

Bundan 14 yıl önce adını ilk kez duyduğumuzda çoğumuzun şüpheci bir şekilde yaklaştığı Facebook, bugün artık sosyal hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Bazen bu durum sıkıcı olabiliyor ve hesabımızı kapatmak, silmek veya dondurmak isteyebiliyoruz. Kimileri sosyal medyadan sıkıldığı için, kimileri de sosyal medyada geçirdikleri zamanın boşa olduğunu düşünüyor. Haberimizde bulunan link aracılığı ile Facebook hesabınızı silebilirsiniz. Ayrıca Facebook dondurma işlemini de sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar…

FACEBOOK HESABINI KALICI OLARAK SİLME

Uygulamaları sildikten sonra aşağıdaki bağlantıya giderek “Hesabımı Sil” butonuna tıklamanız gerekiyor.

FACEBOOK HESAP SİLME LİNKİ…

facebook-hesap-silme

Geri dönüşü olmayan hesap silme işlemi yerine, platformun size sunduğu alternatiflere göz atabilirsiniz. Örneğin hesap dondurma işlemi hem silmekten daha az uğraştırıcıdır hem de istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz.

facebook-hesa-dondurma

Son olarak açılacak popup penceresine Facebook şifrenizi ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor.

Facebook hesabını silme talimatını verdikten sonra, hesabın silinmesi için 14 gün boyunca beklemeniz gerekiyor. Aksi takdirde hesap kapatma işleminiz sıfırlanabilir ve yeniden hesap kapatmak ile uğraşabilirsiniz.

FACEBOOK HESAP DONDURMA

Eğer sosyal medya hesabından sıkıldıysanız, bir süre ara vermenize olanak sağlayacak olan hesap dondurma seçeneği bulunuyor. Bu seçeneği kullanarak, Facebook hesabınızı tamamen silmek yerine, siz tekrar geri açana kadar dondurabilirsiniz. Bu şekilde o zamana kadar biriktirdiğiniz sosyal medya bilgileri de tamamen ortadan kalkmamış olur. Hesap dondurma seçeneği için ise izlemeniz gereken birkaç basit adım bulunuyor.

İlk olarak telefon ya da bilgisayardan Facebook’a giriş yapın. Daha sonra ayarlar sekmesine tıklayın.
Ayarlar sekmesinde bulunan “Güvenlik” seçeneklerinin bulunduğu sekmeye tıklayın.

Açılan sayfada en alt bölümde “Hesabını Dondur” sekmesine tıklayın. Yine bir sayfa açılacak, buradan yine “Hesabını Dondur” seçeneğini işaretleyin.

Son olarak Facebook hesabınızın şifresini girdikten sonra hesabınızı dondurabilirsiniz. Bu şekilde profili silmek yerine hesabınızı dondurduğunuz zaman kimse profilinize erişemeyecektir ve istediğiniz zaman tekrar hesabı aktif hale getirebilirsiniZ.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir