Cd’siz Bilgisayara Format Nasıl Atılır ?

Cd’siz Bilgisayara Format Nasıl Atılır ?

Çökmüş işletim sistemlerimizi yeniden yüklemenin diğer adıdır format atmak. Tabii ki format atmak için işletim sistemimizin arıza oluşturmuş olmasına gerek yoktur. Bazen virüs dediğimiz kötü amaçlı yazılımlardan kurtarmak veya temizlemek amaçlı da olabilir bu işlem. Format atma işlemini nasıl gerçekleştireceğinizden bahsetmeden önce ilk ve en önemli uyarı olarak söylemek isterim ki, formatı sürekli uygulamanız durumunda harddisk dediğimiz bilgisayarınızın depolama birimine zarar verebileceğinizi unutmayın. 15 yılı aşkın bir süredir bilgisayarla haşır neşir olan biri olarak tecrübelerim dahilinde bu uyarıyı yapmak zorundaydım çünkü bilinçsiz kullanıcıların en ufak bir problemde bile bilgisayarlarına format attıklarına defalarca şahit oldum. Bunun dışında herhangi bir format durumunda bilgisayarınızdaki her şey silineceğinden önemli bilgilerinizi yedeklemeyi de unutmayın.

cdsiz format atma anlatımı

cdsiz format atma anlatımı

Bilgisayarınıza format atmanın birkaç yolu var ama bu makalede size en faydalı olacağını düşündüğüm yöntemi yani bir Windows CD si olmadan bu işlemi yapmayı anlatacağım. Windows 8 ‘in kendisine ait böyle bir özelliği var ve bu en yeni versiyonda bu eylemi nasıl gerçekleştireceğimize bakalım..

pcye format nasıl atılır

pcye format nasıl atılır

Fare imlecinizi sağ üst köşeye sürükledikten sonra yandan açılan penceredeki ‘’ayarlar’’ butonuna tıklıyoruz. Bilgisayarınızın küçük ayarlarını yapabileceğiniz (Bilgisayarı kapat, Ekran parlaklık ayarı vs.) pencere açılacaktır. Pencerenin alt kısmında bulunan ‘’bilgisayar ayarlarını değiştir’’ butonuna tıklıyoruz, yine açılan pencerenin solunda bulunan ‘’genel’’ ve aynı pencerenin sağına açılan sekmeden ‘’Her şeyi kaldırın ve Windows ‘u yeniden yükleyin’’ kısmındaki ‘’başlayın’’ butonuna tıklıyoruz. Çıkan uyarıyı onayladıktan sonra başka bir uyarı tüm verilerinizin silineceği yönünde geliyor. Bundan sonrası için sistem sizi çok açık bir dille yönlendiriyor.

Bir başka incelememiz olan Alınabilecek En İyi Oyun Laptopları başlıklı yazımızda alınabilinecek iyi laptop markası, en iyi laptop ne kadar ve laptop alırken nelere dikkat etmeliyiz ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • bilgisayara format nasıl atılır
  • bilgisayara format atma
  • bilgisayara nasıl format atılır
  • format nasıl atılır
  • cd siz format atma
  • bilgisayar format atma
  • cd siz format nasıl atılır
  • bilgisayara format atmak
  • bilgisayara cd siz format atma
  • cdsiz format atma